Vydejte se na 6 nejlepších festivalů pálenky v Maďarsku

Máte rádi pálenku? Pokud ano, tak vězte, že v Maďarsku, se brzy uskuteční festivaly, oslavující tento „blahodárný“ mok, který již naši dědové popíjeli. Pokud je navštívíte, ochutnáte nejen domácí pálenky, ale i mnoho jiných specialit, kterými je Maďarsko proslulé. Guláše, zabijačkové pochoutky, zelí, klobásky a mnoho jiného. Pokud pálenku rádi nemáte, tak nevadí i tak tyto festivaly stojí za to 🙂

6. festival zabijačkových specialit a pálenky Szeged

Již od 5. března 2015 se v Szegedu bude konat čtyřdenní festival plný lahodných chutí. Nebude se zde ale jen jíst. K programu patří také vystoupení, tombola a soutěže.

V nich si změří své síly i kuchaři. Bude se soutěžit například o nejlepší zelí, nebo o nejlepšího zabijačkového řezníka. Pokud vám bude chutnat, ve stáncích s různými výrobky si vyberete specialitu podle vašeho gusta.

1. festival zabijačkových specialit a pálenky Györ

Na pálenku se nezapomnělo ani v městečku Győru. Pokud se zde zastavíte od 27. do 29. března  2015, tak budete mít možnost zúčastnit se úplně prvního festivalu takového charakteru. Možná bude prvním, ale jistě ne posledním, neboť lahodná jídla a nápoje se vždy uchytí. K programu budou samozřejmě patřit i vystoupení a  soutěže, pro všechny návštěvníky.

14. festival pálenky GYULA

Asi nejdelší tradici má festival pálenky v jihovýchodním městě Gyula. Od 17. do 19. dubna 2015 se v Hradní zahradě (Várkert) uskuteční ta pravá maďarská zábava. Během tohoto víkendu se bude nést okolím vůně úžasných jídel, která jistě přiláká i ty, kteří by chtěli odolat.

Trhy, soutěže a ochutnávky budou hlavním programem, ale najdete tam i zábavu, o kterou se  budou starat i hudebníci, tanečníci a organizátoři. Různé atrakce jsou připraveny i pro děti.

4. majáles pálenky a mangalica Zalaegerszeg

Víte co je to mangalica? Pokud ne, tak se musíte zastavit ve městě Zalaegerszeg. Prozatím se od nás dozvíte jen to, že na Majáles, který začne 30. dubna 2015 a skončí 3. května 2015 ochutnáte to nejlepší z toho nejlepšího. Kromě gastronomického nebe pro dospělé organizátoři připraví i lunapark a zábavnou sekci pro děti.

10. festival pálenky Újszilvás

S jarem se rozloučíme na již 10. ročníku festivalu pálenky ve městě Újszilvás. Od 23. do 24. května 2015 se na tržním náměstí setkáte s tou nejlepší pálenkou z okolí. Kromě pití si zde užijete i jídlo a zajímavý program pro všechny.

5. festival pálenky Tihany

Posledním bude právě tento festival, který se odehraje v okolí Balatonu. Ve dnech 23. a  24. května 2015 už bude poměrně pěkné počasí, a tak si letní zábavu užijí všichni dosyta. Na festivalu bude předvedeno několik pálenek a návštěvníci ochutnají i tradiční maďarská jídla. Přitom všem se také můžete naučíte vařit guláš z maďarského šedého skotu či si nakoupit  jídlo a jiné výrobky v místních stáncích.

 

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...