Slábnoucí bouře Sandy postihla Západní Virginii, kam přinesla sněhovou vánici

Slábnoucí bouře Sandy postihla Západní Virginii, kam přinesla sněhovou vánici. Místy napadl skoro metr sněhu. Na tři sta tisíc obyvatel se ocitlo bez proudu a uzavřené jsou i hlavní silnice, napsal list Wall Street Journal.

Sněžilo v třiceti z 55 okresů Západní Virginie. Největší přívaly sněhu jsou v Apalačském pohoří, a to i v oblastech patřících Marylandu a Pensylvánii.

Množství sněhu vyvolává obavy ze záplav, které by mohly přijít ještě tento týden, protože se očekává oteplení. Už v úterý ráno přitom na horách nad 900 metry naměřili 65 centimetrů sněhu, v 600 metrech pak už jen 40 cm. V hlavním městě Charlestonu leželo 22 cm. V Davisu, který leží ve výši 900 metrů, ale v úterý večer už byl skoro metr sněhu a sněžit má ve středu dál i v nižších polohách.

Sanitka se pokouší projet zasněženou dálnicí 33 u Belingtonu v Západní Virginii.

FOTO: ČTK/AP

Sněhová bouře si vyžádala v postižených oblastech už v úterý sedm mrtvých, tři v Pensylvánii, tři v Marylandu, kde napadlo až 60 centimetrů sněhu, a jeden v Západní Virginii. Většinou se stali obětí padajících stromů nebo dopravních nehod způsobených náledím.

Pod množstvím těžkého mokrého sněhu se dokonce propadla střecha domu v Cottle. Už v pondělí nevydržela střecha obytného přívěsu starší ženy v Canvas. Ani jeden z domovů nejde zatím opravit, protože oblasti jsou odříznuté od dodávek elektrického proudu.V Západní Virginii byly uzavřeny tři dálnice kvůli popadaným stromům a strženým drátům elektrického vedení. Úřady vyzvaly lidi, aby zůstali doma a nevyjížděli.

„Západní Virginie byla tvrdě zasažena,“ řekl v úterý guvernér Ray Tomblin. „Právě nyní se soustředím především na zajištění bezpečnosti života, obnovení dodávek energie a infrastruktury. Děláme všechno, co můžeme, abychom pomohli lidem v nouzi,“ dodal.

Zdroj: Novinky.cz

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...