Česká republika – malá země v srdci Evropy

Česká vlajkaPrávem může být Česká republika nazvána zemí v srdci Evropy. Se svou poměrně malou rozlohou 78854 km2 má však co nabídnout.  Proč si užít dovolenou právě u nás a nemuset jezdit nikam do zahraničí? Kromě moře zde turista najde vše, pro každého něco. Hory, nížiny s vinařskými vesničkami, romantická zákoutí jihočeských rybníků, mnoho památek a spousta dalšího. I v menších městech je k vidění postupné revitalizace nejen šedých panelákových sídlišť, opravují se náměstí, parky, stavby i cesty.

Rozmanitost České republiky je vzhledem k její poměrně malé rozloze velmi pestrá. Nabízí hory (nejsou to sice Alpy nebo Himaláje), ty ale skýtají ideální pro horskou turistiku po lesích, na druhé straně se můžete podívat na Jižní Moravu za vianařskými vesničkami a místním folklórem nebo třeba si vyjet k jihočeským rybníkům. Najdeme u nás také mnoho zámků a hradů a památek, mnohé z nich zapsané v UNESCO. Milovníkům architektury má také co nabídnout, skanzeny, malebné domky jihočeských vesnic, horská stavení v Jeseníkách a památky ve městech.

Kvalita silnic je poměrně dobrá, avšak najdou se místa, ktrá si nezadají s albánskými cestami pro pomalou dopravu. Na vesnici nebývají silnice často moc udržované a navíc v zimě je v horských oblastech problém se sjízdností. Problémem je také častý smog na Ostravsku a oblastech poblíž slezsko-polských hranic.

Celkově je v naší malé České republice co nabídnout. Od lyžování na horách, turistiku, přes návštěvu mnohých památek i ruch měst. Zlepšuje se také dopravní dostupnost silniční i železniční.

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...