Jak cestovat na Seychely pokud máte nízký rozpočet

Souostroví Seychely skládající se ze 115 zářících ostrovů je známé spíše svými luxusními letovisky než ekonomickou turistikou. I seychelské rajské pláže, odlehlý místní život a mimořádné národní parky je však možné poznat za minimum; zde se dozvíte, jak na to.

Lze cestovat na Seychely s nízkým rozpočtem?

Ostrovy jsou proslulé luxusními hotely, ale není nutné hned prodat dům, abyste se sem mohli podívat.  Najdete zde také zvyšující se počet cenově dostupných míst, obzvlášť na ostrovech Mahé, Praslin a La Digue. Ubytování může být v samostatných samozásobitelských střediscích nebo v rodinných pensionech, ve kterých budete mít intimnější prostředí. Jedním z příkladů je Devon Residence na východním pobřeží Mahé, což je shluk vil na svahu kopce, nabízejících takové vymoženosti, jako je doprava na letiště zdarma nebo levné půjčování aut. Veškeré ubytování je registrováno Ministerstvem pro turistiku, což zajišťuje alespoň minimální standard služeb a vybavení.

Kromě největších hotelů je zde také spousta levnějších možností stravování, od restaurací na pobřeží, kde hosté sedí s nohama v písku, až po stánky, které nabízí kreolskou klasiku, jako je grilovaná ryba nebo kuřecí kari.

Pravidelná a většinou cenově dostupné spojení trajekty funguje mezi ostrovy Mahé, Praslin a La Digue. Pokud Vám nevadí trocha nepohodlí, nákladní loď La Belle Seraphina představuje skvělou ekonomickou alternativu pro cestování mezi Mahé a La Digue.

Je možné si cestu zorganizovat sám/sama?

Cestování na Seychely je bezpečné a snadné. Turistická infrastruktura je zde rozvinutá a na dobré úrovni a většinou se všude domluvíte anglicky. Mimo rušnou hlavní sezónu (která je zde od prosince do ledna a od června do srpna) nejsou nutné rezervace předem, což znamená, že pokud jste přizpůsobiví, můžete jít prostě za nosem, k cestování využívat meziostrovní trajekty a autobusové spoje, a zároveň se dívat po příležitosti ubytování za co nejnižší cenu.

Jak snížit náklady?

Nejlevější možností je zdržovat se pouze na jednom místě, protože mnohé hotely a pensiony poskytují tím nižší ceny, čím déle se v nich zdržujete. Pokud budete chtít navštívit více ostrovů, samozřejmě se tím posunou náklady kvůli cenám za dopravu. V tomto Vám pomůže cestovat mimo hlavní sezónu, protože ceny bývají všeobecně nižší a také je větší šance získat skutečně výhodnou nabídku. Teplota na pobřeží jen zřídkakdy klesne pod 24˚C, takže ať přijedete kdykoli, nikdy se tu nesetkáte s chladným počasím.

Kolik zaplatím za různé aktivity?

Lenošení na pláži a plavání v Indickém oceánu samozřejmě nestojí nic; orientační náklady za náročnější aktivity jsou například:

Šnorchlování: celodenní výlety ze zálivu Beau Vallon na ostrově Mahé na Baie Ternay na severozápadním výběžku ostrova je možné zorganizovat od 128 USD, a to včetně oběda s grilováním a zapůjčení potřeb na šnorcholování. Jinak si můžete šnorchlovací vybavení vypůjčit v některém potápěčském centru nebo ve Vašem hotelu (cena je asi 15 USD na den) a prozkoumávat pobřeží individuálně.

Pěší turistika: půldenní pěší výlety s průvodcem do džunglí porostlých kopců v Národním parku Morne Seychellois na ostrově Mahé jsou od 45 USD, a to včetně oběda a dopravy.

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...