Dovolená v Řecku – Rhodos

Dovolená v Řecku – Rhodos 1Před pár lety jsme měli možnost navštívit řecký ostrov Rhodos. Tento ostrov patří mezi ty větší, které v Řecku najdete, pomineme-li samozřejmě Krétu. Ubytováni jsme byli v letovisku Kolymbia, kde se nachází hodně hotelů, s kterými spolupracují české cestovní kanceláře.

Hlavním městem Rhodosu je překvapivě městečko se stejným názvem – taky Rhodos. Výlet sem netrvá z Kolymbie vůbec dlouho, pokud si půjčíte skútr nebo případně auto. Půjčovny se tu nacházejí takřka na každém kroku. Skútr je na ostrov téhle velikosti pro dva asi ideální dopravní prostředek. Dostanete se s ním všude. Není to ani vzhledem k dopravě na ostrově nijak zvlášť nebezpečné. Jediné, co je tu trochu sporadické je značení, takže nevíte, kdy vjedete do obce.

Naše dovolená Řecko probíhala hladce. Neměli jsme ani při projíždění celého ostrova na skútru žádná setkání s policisty. Ostrov jsme objeli opravdu skoro celý, kromě jižního cípu, ale na něm není výrazných zajímavých míst. Za návštěvu stojí hlavní město s přístavem a svou historickou částí, kde najdete antické památky, středověkou pevnost. Hlavním lákadlem je ale vjezd do přístavu, kde v antice měla stávat slavná socha boha Heliea – Rhodský kolos, který patřil mezi jeden ze sedmi divů světa.

Co se ceny této dovolené týče, bylo to před pár lety, takže cena byla o něco nižší, než by byla v současné době. Řecko ale pořád nepatří mezi nejdražší destinace. Vlastně když koupíte first nebo last minute Řecko, můžete si zařídit poměrně levnou dovolenou ve vážně nádherném prostředí. Nemluvě o tom, že řecká kuchyně je nesmírně chutná a taky zdravá.

zp8497586rq

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...