V New Yorku obnovují metro, v dopravě je chaos

Město New York začalo ve čtvrtek ráno obnovovat provoz metra. Otevřít se mělo 14 z 23 linek metra. Dolní Manhattan, který je postižen nejvíc, ale bude stále bez spojení metrem. V provozu nebudou klíčové linky 3, 7 B, C, E, G a Q. I tak to ale dopravě, která je nyní závislá pouze na autobusech, uleví.

Dopravu v New Yorku řídí policisté

FOTO: Keith Bedford, Reuters

Ve čtvrti stále nejde proud. Na autobusy se ale dlouho čeká, nejezdí jich moc a stojí v kolonách, protože na mnoha místech nefungují semafory.

V šest hodin ráno místního času, tedy v poledne středoevropského, navíc začalo podle New York Times platit opatření, že přes mosty do Manhattanu nesmí jezdit auto, v němž budou méně než tři lidé. Tím by se měla doprava trochu zklidnit.

Ne všude je zatím průjezd vlaků možný

Ne všude je zatím průjezd vlaků možný

FOTO: ČTK/AP

Ze stanic metra ale i z několika silničních tunelů se stále odčerpává voda.
Doprava po městě je nyní velmi pomalá, lidé se do práce dopravují i několik hodin. Dálnice jsou ucpané a u mnoha čerpacích stanic jsou dlouhé fronty. „Vyjel jsem v půl deváté ráno a přijel v půl dvanácté,“ popsal cestu ulicemi Queensu kadeřník Eddie Malae.

New York Times poznamenal, že bez problémů je nyní jen doprava na kole a pěšky. „Čekal jsem na autobus třicet minut, pak jsem si uvědomil, že za tu dobu bych do práce došel už pěšky,“ řekl tanečník Eric Bourne.

Doprava na Staten Island

Doprava na Staten Islandu

FOTO: ČTK/AP

Počet obětí bouře Sandy v USA vzrostl na 72. Přímo v New Yorku zemřelo podle policie 34 lidí, z toho patnáct na Staten Islandu, devět v Queensu, sedm v Brooklynu a tři na Manhattanu. Jedině Bronx na severu města zůstal zřejmě obětí ušetřen.

Bouře Sandy si celkem, včetně karibské oblasti, vyžádala přes 100 obětí.

Energetické společnosti postupně obnovují dodávky proudu. Daří se to ale jen pomalu. Ve městě je stále bez elektřiny 650 000 domácností a firem.

Zdroj: Novinky.cz

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...