Recenze – Dovolená v Chorvatsku na Makarsce

chorvatskoPokud toužíte k moři do Chorvatska a nevlastníte či nemáte možnost dopravy vlastním autem, a tudíž se nemůžete vláčet s těžkými zavazadly (stan apod.), vřele doporučuji hotel Rivijera I na Makarské.
Velmi levný zájezd lze zprostředkovat přes CK Čedok a dopravu lze zajistit přes autobusové nádraží Brno, které vás už z Ostravy vcelku pohodlnou jízdou a s příjemnou posádkou, tzv. i do deště, přemístí přímo na nádraží na Makarské, odkud je hotel v docházkové vzdálenosti.
Pavilon I je obnoven moderním nábytkem, proto raději volte tento než Pavilon II. Pokud nepotřebujete spát přímo v hedvábí, vybavení ( lednička ) a prostor pokoje s koupelnou, WC a malou předsíňkou jsou dostatečně pohodlné, balkon široký, a i když ne s výhledem na moře, tak na překrásné pohoří Biokovo (1762 m), na které se díváte skrz vršky voňavého borovicového háje. Pokoje jsou uklízeny, čisté ručníky a hojnost toaletního papíru každý den dodávány chorvatskými ženami se slunným, domácky pohostinným úsměvem.
Hotel poskytuje polopenzi, strava pestrá, večer výběr z 5 jídel, k tomu bohatý rozmanitý předkrm a jedno pití (pivo, víno, nealko) v ceně zájezdu. Večerem jsou pořádány akce jen pro malé děti, ale v průběhu týdne je jednou tzv. fish day – slavnostní uvítací večeře z několika druhů mořských lahůdek, pak wine and „pršut“ day, dále filmový večer ( hosty hotelu je převážně česká či slovenská klientela ), kde osazenstvo hotelu volí z 5 nabídek večerního promítání, a pak závěrečný hudební večer s tóny sólové trubky, který oceníte, pokud si chcete příjemně či romanticky posedět a poklábosit u vína.
Hlavní budova s recepcí a jídelním prostorem je zasazena uprostřed borovicového háje, který vám kromě útočiště před slunečním žárem poskytuje i zvukovou zátarasu proti zvukům rozličných hudebních scén z přilehlých hotelů přímo u pláže. V denních hodinách se můžete také kochat hrou různobarevných veverek na schovávanou a honěnou kolem kmenu stromu a s dětmi či dospělými pak napodobovat jejich zábavné hlasové povely ke hře, v nočních pak pozorovat bleskurychlé lety malých netopýrků těsně kolem světel pouličních lamp a větvoví k moři nakloněných borovic.
V borovicích hned u hotelu je umístěno také tenisové centrum, které návštěvníci hotelu mohou v poledních hodinách (11-15 hod) obsazovat zdarma, ping – pongové stoly a minigolf a sprcha po celý den zdarma. Cca 100 m od hlavní budovy sejdete k plážové promenádě, podél které naleznete blyštivé oblázky s odrazem azurového moře a také spoustu občerstvovacích zařízení, obchůdk

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...