Recenze – Dovolená v Itálii v Lagodicomo

Recenze - Dovolená v Itálii v Lagodicomo 1Moře, hory, památky. V této zemi najdete od každého něco. Země, kde můžete trávit letní i zimní dovolenou. Válet se u moře i provozovat turistiku. Památkami a historickými příběhy je tato země přímo protkaná. Obyvatelé jsou zde převážně věřící a náležitě hrdí na svou zemi a kulturu. Přesto nebo možná právě proto se jen málokde tak skvěle pobavíte jako právě v Itálii. Italové jsou skutečně pohostinní, přátelští a mají snahu s vámi komunikovat. Už jejich den začíná snídaní ve společnosti. V bistrech, kde si můžete dát teplý brioš a šálek kávy. Tenhle životabudič vlastně popíjejí celý den. Malinké šálky silné kávy, často s kapkou alkoholu. Náš typický čvtrlitrák „Turek“ v poměru voda káva, půl na půl, považují italové za čiré barbarství.
Itálie je proslavená hlavně špagetami a pizzou. Ve zdejší kuchyni ale najdete i spoustu jiných dobrot. Je to země, která musí uspokojit každého cestovatele.
Navštívila jsem tuto zemi několikrát. Pobývala jsem spíše na severu Itálie. A zde jsem objevila Lago di Como. Pro toho, kdo miluje hory, ale nechce být na dovolené jen upocený turista s puchýři na nohou, je tato oblast jako stvořená. Horské jezero spojuje dvě italská města Como a Lecco. Podhorské městečko Lecco je plné života a zábavy. Restaurace, obchody. Život zde plyne ve dne i v noci.
Když vás městský ruch přestane bavit, můžete sejít dolů k jezeru. Jezero je sladkovodní, pláže kamenité, voda příjemně chladivá. Až se osvěžíte, obujte pohorky a hurá lanovkou a pak kousek pěšky na zdejší vyhlídku. Tam nahoře budete mít jezero, městečko i přilehlé vesničky jako na dlani.

zp8497586rq

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...