Recenze – Dovolená v Chorvatsku ve Vodicích

chorvatsko

Pokud máte zájem o cenově výhodnou, dálkově velmi příjemně dostupnou a všední dovolenou s velkou pravděpodobností, že narazíte na české kolegy, tak právě Vodice. Všední myslím v tom smyslu, že Chorvatsko není destinace, pod kterou se skrývají zrovna nevšední zážitky. Pokud se na takovouhle dovolenou jede s rodinou, člověk by měl počítat s rutinou.

Co si pamatuji já, tak pro mě bylo prioritou přečkat dopoledne, jelikož v těch hodinách se šlo k moři, cvičit a takové ty hromadné věci. Obsazená lehátka, dětský křik a výhled na moře zkažený nepřirozenými barvami dětských nafukovacích hraček, ploutví, osušek a rukávků. Avšak večer je hned o něčem jiném. Ti chytří si najdou cestu, jak si to opravdu užít. Každé město má svá zákoutí, úzké domácí uličky, pohledy na nenavštěvované pláže a konečně nádech nějaké té originality. A můžu říct, že Vodice jsou na tom v tomhle směru opravdu dobře. Ve Vodicích se nachází jedna turistická pěší zóna. Já osobně tyhle místa moc nemusím, ale tohle mě velmi příjemně překvapilo. Žádné kýče, nebo pochybné obchody s názvem Suvenýry. Jenom skromné stánky hezky ve stínu s ledovou tříští na každém rohu.Tohle je to pravé, jen to chce se trochu snažit. A hlavně se na konci pěší zóny nezastavit a neotočit to zpátky jako všichni!

Vyhněte se stádu jako já a třeba také najdete zašitou ale svěží hospůdku s venkovním sezením, výhledem na prázdné moře zdobené odstínem zapadajícího slunce a třílitrovým džbánem piva za 8 kuna. To jsou Vodice.

Za tento článek vděčíme Kataríně Brányikové

zp8497586rq

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...