Recenze – Dovolená v Řecku na Chalkidiki

řecko

Nejsem ten typ, který by se neobešel bez moře každé léto. Ale z těch pár takovýhle přímořských destinací, které mám za sebou, bych tuhle řadila mezi ty nejvydařenější. Řecko, Chalkidiki. Řekové nemají v plánu vyhovět zvykům každého, většina z nich se nesnaží o multikulturní prostředí. A právě to jsem velmi ocenila!

Odnesla jsem si odsud v hlavě bílé domy, modré okenice, svěží bary a zvuk nevyčerpatelných cikád. Domácí jsou milý a nikomu se nevnucují. Na rozdíl od obyvatel Egypta, například.

Vřele bych doporučila hledět na vzhled a velikost bazénu při výběru hotelu. A těch, kteří jsou rozhodnuti stejně strávit většinu času u moře, bych to doporučila snad ještě víc. Pokud totiž máte hotel s úžasným bazénem, je velká pravděpodobnost, že pláž bude poloprázdná. A to stojí opravdu za to.

Co bylo ale opravdu pro mě, byl vnitřek měst. Úžasné, malebné, vřelé. Oblast Chalkidiki si na těchto vlastnostech zakládá. Na těchto vlastnostech a na jídle. Je to jediná dovolená, kam bych se vrátila hlavně kvůli vynikajícímu jídlu.

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...