Neonacisté v Řecku znovu středem pozornosti – cizincům zničili prodejní stánky

Řecká vlajka

V Řecku je v dnešních dnech opravdu „horko“. Tamní neonacisté na sebe opět upozornili a to útokem proti přistěhovalcům. Pod řeckou zástavou a v uniformách zaútočili na stánkaře na aténském předměstí Rafina. Prodejcům kontrolovali doklady a těm, kteří neměli patřičná oprávnění, jejich stánky zničili. Vše si samozřejmě natočili a video zveřejnili na svém webu.

Jak uvedla agentura APF, policie začala případ vyšetřovat. Strážci zákona jsou rozezleni tím, že příslušníci Neonacistické strany Zlatý úsvit, která se po opakovaných volbách dostala do parlamentu, začala brát zákon do vlastních rukou.

Mezi třemi desítkami krajně pravicových aktivistů byli i dva z 18 poslanců strany.

Ministr veřejného pořádku Nikos Dentias uvedl, že celý incident nebere na lehkou váhu. Dále se nechal slyšet, že dohlédne na to, aby se ti, jež se pasovali do rolí policistů, zákonu neunikli a byli zaslouženě potrestáni. Před několika dny v parlamentu prohlásil, že policie nebude tolerovat činnost neonacistů, tzv. „úderných oddílů“. Tento název odkazuje na nacistické jednotky SA.

Jeden z poslanců Zlatého Úsvit však prohlásil, že radikálové zaútočí kdy sami uznají za vhodné. Strana získala v obou dvou případech parlamentních voleb obdobný počet hlasů a to kolem 7 procent. A to i přesto, že její volební kampaň byla zaměřena konkrétně na desítky tisíc ilegálních přistěhovalců, kteří obývají Řecko.

Příslušníci této strany jsou podezřelí z mnoha útoků na přistěhovalce zejména z Asie a Afriky.

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...