Nejlepší pláže pro neplavce

Es Grau, Menorca

Oblouk čistého písku v NP S’Albufera des Grau se podobá spíše obrovskému lázeňskému bazénu než oceánskému zálivu a je hitem pro děti a méně dobré plavce. Kouzlo pláže spočívá v mělké teplé vodě, která Vám bude šplouchat na holeně, když se budete brodit 40 m i více od břehu. Pláž samotná je skrytý klenot: půl kilometru tmavého písku bez davů, v pozadí s dunami v S’Albufera des Grau.

Pláž leží na severovýchodním pobřeží Menorky asi 10 km od metropole Mahón. Poklidná Menorca láká rekreanty, kteří hledají klid a přitom idylické pláže v karibském stylu. Pokud se vydáte mimo pláž, Ciutadella je nejatraktivnější město na ostrově, k jejímž hlavním atrakcím patří goticko-barokní katedrála, malebné nákupní ulice a osobité staré tržiště.  

Negril, Jamajka

Negril s 11 km písku s palmami na pozadí, mírně se svažující do dokonale klidného oceánu se může chlubit pláží patřící k nejlepším v Karibiku. Je potřeba se brodit minimálně 30 m od břehu, než se dostanete do hloubky vhodné pro plavání, takže se jedná o skvělé místo pro neplavce.

Poklidný Negril je známý jako „neformální metropole Jamajky“. I když je méně rozvinutý než letovisko na ostrově, nabízí širokou škálu hotelů, zatímco jeho bary každý večer nabízejí hudbu reggae. Restaurace Rick’s Cafe je místem, kde se večer scházejí davy, aby pozorovaly krásný západ slunce a daly si zdejší proslulý koktejl Planter’s Punch.

Elounda, Kréta, Řecko

Řecko se může chlubit obrovským počtem ostrovů, z nichž Kréta je největší a nejlidnatější a má spoustu krásných pláží. Pláž Elounda na Krétě nabízí skvělou kombinaci mělké vody a nekonečného písku spolu se stylovými restauracemi podávajícími vynikající středomořskou kuchyni. Až skončíte s pádlováním zátoce chráněné poloostrovem, vydejte se lodí na strašidelný ostrov Spinalonga, který byl opevněn Benátčany v 17. století na ochranu krétského pobřeží před Turky a který v letech 1913-1957 sloužil jako kolonie pro malomocné.

Jericoacoara, Brazílie

Plavci si často stěžují, že jediná věc, která jim brání nazvat tuto pláž jako nejlepší na světě, je její mělká voda. Pokud zde však nebudete chtít příliš plavat, hloubka po lýtka určitě nebude problém. Počítejte s tím, že se budete muset posunovat spolu s obřími bílými písečnými dunami, které leží za pláží s její krásnou lesknoucí se modrou lagunou.

Salema, Portugalsko

Úsek zlatého písku dlouhý necelý kilometr a nacházející se na odlehlém západním konci regionu Algarve je ideální pro děti a neplavce. Salema je chráněná před silnými vlnami na západním pobřeží a její klidné teplé vody jí vynesly hodnocení Blue Flag, které zaručuje kvalitu a bezpečnost pláže. Až Vás unaví pádlování a opalování, můžete pozorovat místní rybáře táhnoucí svůj denní úlovek nebo hledat stopy dinosaurů v okolních vápencových skalách.

Seven Mile Beach, Grand Cayman, Kajmanské ostrovy

Má sice na délku 5,5 míle místo 7, to je však jediné, v čem Vás může nejslavnější pláž kajmanského Velkého ostrova (Grand Cayman) zklamat. Tvoří ji klasická karibská kombinace karamelově zbarveného písku a vody jako v bazénu, která je natolik mělká, že zláká i nejbázlivější plavce. K dispozici je spousta plážových barů, obchodů a tržišť, která můžete prozkoumávat, až Vás opalování začne nudit.

Turquoise Bay, Západní Austrálie

Sice chvíli trvá, než se dostanete na obzvlášť odlehlou pláž v NP Cape Range, ale tato cesta se rozhodně vyplatí. Turquoise Bay („Tyrkysová zátoka“) v souladu se svým jménem nabízí čisté tyrkysově modré moře a měkký písek, takže je místem, o jakém jste si mysleli, že existuje pouze na obrázcích. Úžasně teplé moře šplouchá na okraje podmořského útesu Ningaloo Reef, který je rájem pro mořské živočichy, takže se jedná o přední místo pro šnorchlování.

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...