Lázně Poděbrady

Největší lázeňská společnost Lázně Poděbrady, a.s. má ubytovací kapacitu více jak 800 lůžek pro léčbu i rekreaci. Specialitou lázní je pooperační Rehabilitační centrum Máj, kam bývají pacienti přesunuti přímo z kardiochirurgie. Relaxační a wellness pobyty nabízí znovu otevřený Hotel Zámeček ****.

Poděbrady – balzám pro srdce

Už více jak století patří Poděbrady k nejvýznamnějším českým lázeňským městům. Za to vděčí především svým pramenům, stabilnímu počasí a harmonickému prostředí na břehu Labe, spolu s poklidnou atmosférou zdejší kolonády obklopené udržovaným parkem a stylovými kavárnami. Město je proslulé minerálním pramenem Poděbradka, který se používá na úspěšné léčení chorob oběhového systému, srdce a cév, poruch metabolismu i chorob postihujících motorický systém. Místní minerální koupele a pitný režim pomohly velkému počtu pacientů včetně prvního čs prezidenta T.G. Masaryka.

Pokryjte se celí čokoládou

Ve městě se nachází řada exkluzivních hotelů nabízejících kompletní lázeňskou péči. Můžete si zde užívat nejen klasické kúry, ale také speciální procedury, při kterých např. můžete být celí zabaleni do čokolády nebo absolvovat medovou či karamelovou masáž. Relaxovat můžete také při thajské masáži, solné koupeli nebo masáži horkými kameny. V posledních letech získaly velmi na oblibě pobyty připravené na míru, takže je možné si zde užít jak víkendovou rozlučku se svobodou, tak třeba relaxační balíček.

Zámek nebo zeleň?

Po absolvování procedur dnes si prohlédněte lázeňské město s jeho nejtypičtější stavbou, barokním zámkem na břehu Labe. Mezitím také jistě narazíte na majestátní sochu nejvýznamnějšího rodáka města, českého krále Jiřího z Poděbrad, který coby první pokrokový panovník v evropské historii volal po vytvoření „společenství národů“. Poseďte chvíli v příjemném stínu šumících větví v místním parku a svoji procházku pak zakončete u známých květinových hodin. Pokud jste rádi aktivní, ve městě naleznete tenisové kurty, minigolf a bazén, a také ideální podmínky pro plavbu na člunu na Labi, jízdu na koni nebo golfové hřiště s 18 jamkami.

Kam dál

Dokonalou iluzi doby rytířů a středověku naleznete v nedaleké Kutné Hoře (UNESCO), příjemném městě, které se může chlubit dvěma proslulými gotickými katedrálami. Pokud jste příznivci koní, stojí za to navštívit Národní hřebčín Kladruby nad Labem, který je znám chovem majestátních starokladrubských koní, kteří slouží především k slavnostním příležitostem.

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...