Lázně Libverda

Lázně Libverda, a.s. se specializují na léčbu srdečních a oběhových chorob a kromě toho jsou také vhodným místem pro sportovní a relaxační pobyty. K relaxaci je možné použít rehabilitační bazén umístěný na kolonádě. Nové Wellness centrum Jizera nabízí příležitost pro celkovou regeneraci a relaxaci nejen díky svému krásnému okolí, ve kterém můžete zapomenout na své starosti, ale také díky nabídce kvalitních wellness služeb. Ubytování v lázeňském komplexu je rozděleno do několika kategorií. Většina ubytovacích zařízení prošla rozsáhlou renovací a nabízí pohodlné ubytování v pokojích vybavených v moderním stylu.

Lázně Libverda se nacházejí v malebném severním podhůří Jizerských hor. Někdejší sídlo šlechtického rodu Clam-Gallasů se stalo tichým lázeňským městem vzdáleným asi 30 km od Liberce. Lázně leží v malebném údolí v severní části Jizerských hor v nadmořské výšce 424 m v blízkosti hranic s Polskem a Německem. Jsou snadno přístupné autem, autobusem i vlakem.

Hlavním léčebným zdrojem jsou hydrogenuhličitanové vody s obsahem hořčíku. Minerální voda je hypotonická s vysokým obsahem oxidu uhličitého: průměrný obsah CO² je 2400 mg/l. Voda se používá ke koupelím i na pitné kúry. Léčivé prameny jsou známé už od 14. století, kdy byla zdejší voda označována jako „zázračná“ nebo „boží“. Historické záznamy říkají, že se v Lázních Libverda v 16. století léčil saský kurfiřt August I., stejně tak jako Albrecht z Valdštejna, budoucí majitel panství. Už zpráva z roku 1785 říká: „Voda má léčivé účinky na mozek a nervový systém a podporuje funkci tělesných orgánů. Stimuluje duševní aktivitu, zvyšuje puls a zlepšuje poruchy nervového systému.“

Lázně získaly slávu a prosperitu přispěním rodu Clam-Gallasů. V letech 1783–1808 byla postavena řada domů v empírovém a neoklasicistickém stylu. Kromě Kristiánova pramene na kolonádě se v prostoru města nachází 6 dalších pramenů. Lázně se specializují na nemoci srdce, především stavy po infarktu myokardu, vysoký krevní tlak, pooperační stavy a kardiovaskulární choroby. Dále se zaměřují na poruchy pohybového systému, degenerativní choroby a stavy po ortopedických operacích, a také neurózy a podobné duševní ne-psychotické choroby.

Hlavní léčbu v Lázních Libverda představují přírodní uhličité (bublinkové) koupele s příznivým vlivem na krevní oběh a krvinky, srdce, pohybový a nervový systém. Léčivý princip spočívá v pronikání oxidu uhličitého do cév a tím v jejich rozpínání, což podporuje krevní oběh v tělesných orgánech. V případě trávicích a ledvinových poruch se minerální voda používá na pitné kúry. Kromě toho Lázně Libverda nabízejí další léčby, jako jsou masáže, teplé zábaly, detox zábaly, koupele, léčebný a vodní tělocvik, elektroléčbu, kyslíkovou terapii atd..

Wellness centrum JIZERA nabízí příležitost k regeneraci a relaxaci nejen díky svému krásnému prostředí, ale také díky svým wellness službám, k nimž patří např. aromaterapeutická masáž, aromaterapeutické koupele, body peeling nebo masáž lávovými kameny.

Lázeňské ubytování se dělí do několika kategorií s odpovídajícími cenami. Díky své poloze a příjemnému klimatu jsou lázně ideálním místem pro rekreační pěší turistiku a výlety do hor, kde se nachází mnoho značených pěších stezek. K aktivní rekreaci přispívají tenisové kurty, hřiště na minigolf a fitness studio. Nedaleké cyklistické trasy v létě nebo běžkařské trasy v zimě představují vždy dobrou volbu.

Lázeňské město je vzdáleno asi 120 km od Prahy. V Liberci naleznete zoo, botanickou zahradu a akvapark Babylon. Lázně leží na příhodném místě blízko hranic s Německem a Polskem, kam se můžete vydat při některém z výletů za přírodními a kulturními krásami.

Pokud budete hledat ubytování kolem lázní – zde

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...