Konstantinovy Lázně

Léčebné lázně Konstantinovy Lázně a.s. nabízejí 10 lázeňských domů. Jejich ubytovací kapacita zahrnuje 404 lůžek v 240 pokojích. Jedním z domů je lázeňský hotel Jirásek, který má rehabilitační bazén a restauraci s kavárnou a salonkem, zatímco komplex Prusík zahrnuje hlavní centrum balneoterapie, jídelnu a kavárnu. V roce 2010 bylo otevřeno Wellness centrum Konstantin.

Léčebné metody v Konstantinových Lázních jsou založeny na použití přírodních léčebných zdrojů, což je perlivá minerální voda (přírodní minerální voda hydrogen-uhličitano-sodno-hořečnatého typu). Konstantinovy Lázně se specializují na prevenci, léčbu a rekonvalescenci kardiovaskulárních chorob. K sekundárním indikacím léčby patří nemoci pohybového systému, metabolismu a dýchacího ústrojí. Lázně nabízejí rozmanitou škálu wellness, relaxačních, sportovních a léčebných (týdenních i víkendových) pobytů pro klienty všech věkových kategorií.

Lázeňská oáza s bohatými přírodními zdroji ležící uprostřed uklidňující krásné krajiny, to je západočeské lázeňské město Konstantinovy Lázně. Objev minerální vody s nejvyšší koncentrací CO² v Čechách vedl ke stavbě lázeňského komplexu. Zdejší mimořádná voda může vyléčit mnoho neduhů a vrátit Vám zdraví a sílu.

Relaxace

Ve městě samotném mohou návštěvníci využít služeb 10 lázeňských domů. K nejznámějším patří Lázeňský hotel Jirásek, kde naleznete rehabilitační bazén a restauraci s  příjemnou kavárnou. Léčebný dům Prusík nabízí komplexní programy procedur a nachází se v hlavním lázeňském zařízení.

V Konstantinových Lázních si však můžete užívat, i když nemáte žádné zdravotní problémy. Ve Wellness centru Konstantin se personál postará o Vaše unavené tělo i vystresovanou mysl. Můžete zde vyzkoušet např. melounové, citronové, medové, šalvějové a čokoládové obličejové „balíčky“, a také exkluzivní šampaňský „balíček“, který prý vede k viditelnému omlazení pokožky. Další relaxační procedurou je vinná terapie s vinným „balíčkem“ aplikovaným na celé tělo.

Opojná vůně bylin

Pokud milujete čerstvý vzduch, budou Konstantinovy Lázně ideálním místem pro Vás. Okolní oblast patří k nejméně znečištěným v celé ČR a protíná ji asi 450 km značených cyklistických, pěších, přírodních stezek včetně stezek pro Nordic walking. Město se rovněž může chlubit fotbalovým a volejbalovým hřištěm a tenisovými kurty, a také nabízí místa vyhrazená pro minigolf, pétanque a curling. Také byste si neměli nechat ujít příležitost ochutnat zdejší bylinný likér Konstantin, který naleznete v nabídce každé místní restaurace a baru.

Kam dál

Rádi byste trochu kultury? V takovém případě zamiřte do okolí Konstantinových Lázní. Prohlídka Kladrubského kláštera, který se může chlubit jedním z nejatraktivnějších kostelů v zemi, představuje nezapomenutelný zážitek. Poté se dozvíte příběhy z předchozích staletí v premonstrátském Klášteře Teplé, v němž se ukrývá druhá největší knihovna v ČR.

Budete-li hledat ubytování kolem lázní – zde

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...