Dovolená v penzionu na Rejvíze

Penzion Rejvíz je postavený ve stejnosměrné osadě Rejvíz, která je umístěna zhruba778 m. n. m. v Hrubém Jeseníku obklopená hlubokými lesy, přírodní rezervací a mechovými jezírky.Tiché a klidné místo dává vynikající pro rekreaci dospělých i rodin s dětmi.

Penzion je typická horská celodřevěná chata. Součástí interiéru jsou řezbářské práce z počátku 20. století, zhotovené původními majiteli, bratry Braunerovými.

Historie penzionu Rejvíz

Tato budova se před 2. světovou válkou nazývala „Zum Seehirten“ (u jezerního pastýře), nebo také „Zum Seehirtenhov“ (Dvůr u jezdního pastýře), byla majetkem bratrů Josefa a Alfréda Braunerových. Část budovy, ve které je výčep byla založena v roce1795 aje nejstarší částí areálu. Za rozvoje turismu v roce 1919 byla vybudována velká jídelna vedle výčepu a nad ní letní pokoje pro hosty. V roce 1931 byl postaven třípatrový hotel. Interiér chaty byl počátkem 20. století zdobený řezbářskými pracemi obou bratrů, kteří přišli na unikátní nápad vyřezat židle s karikaturijními podobami stálých hostů. Pokud host chtěl mít podobu na židli, musel si výrobu židle zaplatit a kdykoli do restaurace přišel, měl právo si na ni sednout. Je tam karikatura písaře i lesního, bláznivě zpívající Betty i kostelníka, kominíka a řezníka. Do této horské chaty mohli ve třicátých letech chodit jen ti nejbohatší lidé. V roce 1947 se chata stala rekreačním střediskem ministerstva vnitra a dostala název Noskova Chata, podle ministra vnitra Václava Noska. V té době se nejen z nevědomosti a neúcty k naivnímu selskému umění zničilo a ztratilo mnoho řezbářských výtvorů bratrů Braunerů. Od roku 1962 byla chata převedena pod správu revolučního odborového hnutí.

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...