Dovolená v olomoucké ZOO

lion-lev

Zoologická zahrada Olomouc je jedinečná svou lokalitou v krásných jehličnatých lesích v podhůří Nízkého Jeseníku a rozkládá se na ploše42,5 hektarů. V současnosti chová 1630 kusů zvířat ve 401 druzích. ZOO nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo unikátní32 metrůvysokou vyhlídkovou věž.

ZOO Olomouc se specializuje na žirafy, africké kopytníky, kočkovité šelmy, severskou faunu a mořské akvária.

Zajímavosti ZOO

Mořská akvária s korálovými útesy a mnoha druhy pestrobarevných ryb a dalších mořských živočichů naleznete uvnitř pavilonu šelem. Největší nádrž pro dva druhy žraloků má obsah 42.000 litrů, menší nádrž o obsahu 17.000 litrůje domovem například nádherného rejnoka siby skvrnité. Nevšední zážitky nabízí průchozí výběh makaků, kam se návštěvníci dostanou po visuté lávce a mohou sledovat zvířátka z bezprostřední blízkosti. Podobný zážitek nabízí také pavilon netopýrů, kde návštěvníkům nad hlavami volně létají velmi vzácní kaloni zlatí, v přírodě ohroženi vyhubením.

Chovatelské úspěchy

ZOO Olomouc chová jedny z největších skupin onyxů jihoafrických a žiraf Rothschildových v Evropě, velkým úspěchem bylo narození a zdařilý odchov dvojčat žiraf v roce 1999. Tím se ZOO Olomouc zařadila mezi tři zařízení na světě, kde se podařilo uskutečnit takový odchov. Mezi další úspěšné odchovy patří: zoborožci kaferští, jeřábi královští, plameňáci růžoví, čápi černí, pižmoni severní, antilopy – oryxi jihoafričtí, Adami, pakoně běloocasí, dále vzácné lamy, vikuně a klokani rudí, drápkaté opice, lemuři, giboni lar, giboni zlatolící a diamantové, mravenečník čtyřprstý, levharti mandžuští, lvi berberští, gepardi, medvědi malajští, fenci a řada druhů malých koček.

Rarita

ZOO Olomouc se jako jediná ZOO v ČR může pyšnit32 metrůvysokou vyhlídkovou věží, z níž lze spatřit svatokopečskou baziliku. Jako na dlani budete mít krajské město Olomouc a za příhodného počasí dohlédněte i na nejvyšší horu Jeseníků – Praděd. Dvě obří voliéry s velmi specifickou konstrukcí jsou domovem mnoha druhů ptáků a umožňují jim volný prolet, větší z voliér má průměr45 metrůa výšku až15 metrů.

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...