Dovolená ve Španělsku v Melaneras a Maspalomas

ŠpanělskoNa jižním pobřeží ostrova Las Palmas, který je součástí Kanárských ostrovů, jsou zajímavá místa Maspalomas a Meloneras. Dlouhé písčité pláže, spousta hotelů a zejména rezervace de las Dunas činí z těchto míst atraktivní lokalitu pro strávení zajímavé dovolené. Vamos…

Jih Kanárských ostrovů patří k nejteplejším oblastem Španělska vůbec. Meloneras a Maspalomas se dají charakterizovat jako typicky turistická místa se spoustou hotelů, restaurací a dlouhých pláží. Největší zajímavostí je zdejší poušť. Rezervace Reserva Natural de Las Dunas je sice chráněnou rezervací, ale lze v poušti volně chodit, ale nesmí se tam například rozdělat oheň či tábořit. Poušť sousedí s dlouhou pláží a propojuje Maspalomas a Meloneras. Není sice nijak rozlehlá, ale připadáte si zde jako v poušti v Africe. Počasí hodně ovlivňuje nedaleké africké pobřeží
Maroka a v poušti je pocitově teplota nejméně o 2 stupně vyšší.

Počasí zde už v březnu je jako u nás v červnu, kolem 25 stupňů. Pěstují se zde také kaktusy, o které se starají majitelé hotelů. Palmy zde rostou téměř na každé ulici. Celá oblast je protkaná hotely, ubytovnami, restauracemi, promenádami u pobřeží a noční život je zde každodenní. Najdou se ale také tiché chvilky, třeba při západu slunce nad mořskou hladinou.

Zmíněná chvilka při západu slunce nad mořem bývá velmi pěkným okamžikem. V ulicích vidíte, jak se hodně lidí zastaví a pár minut pozorují tuto podívanou. Mezi Meloneras a Maspalomasvede rušná cesta, nebo je možno se vydat přes duny.

Maspalomas a Meloneras mají rozhodně turistům co nabídnout, ať je to výborná španělská kuchyně s atmosférou místních lidí, unikátní kus pouště, dlouhé písčité pláže. Ubytovat je možné v jednoduchých ubytovnách i špičkových 5* hotelích, jako je například M10 v Meloneras. Jižní část ostrova Las Palmas toto vše nabízí a stojí za to si vychutnat krásu těchto míst. Ne nadarmo jsou Kanárské ostrovy označovány jako ostrovy věčného jara, teploty se tu příliš nemění po celý rok. Za 5 hodin letu z Prahy se ocitnete na rozhraní afrického a evropského způsobu života.

zp8497586rq

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...