Dovolená ve Španělsku v Barceloně

ŠpanělskoŠpanělsko vždy bylo a nadále i zůstane chloubou evropského kontinentu. Každým rokem do této překrásné země zavítá bezpočet turistů, kteří objevují tamní krásy s příslibem bohaté historie, kultury, dobrého jídla a v neposlední řadě i tance a sportovního vyžití. Pojďme se společně podívat na ta nejzajímavější místa Španělska.

Samotným srdcem Španělska je jejich senzační metropole Barcelona, kde žijí hrdí občané a není radno je nazývat Španěly. Spíše se hlásí ke Kataláncům, proto tento fakt při návštěvě Barcelony zohledněte, jinak jde o báječnou lokalitu. Barcelona se může pyšnit celou řadou muzeí a nádherných architektonických skvostů. Celá kultura je ovlivněna nádechem Gaudího, který na stavbách zanechal nezaměnitelný rukopis, který přežil, až do dnešních časů. Jde o ideální dovolenou pro romantické duše, které hledají skvělou možnost, kde sdílet své vášně. Pokud disponujete větším množstvím času, tak se vydejte objevovat krásy na přilehlé Baleárské ostrovy. Využít můžete přístavu, kde kotví jachty. Není hezčího zážitku, než se vydat na širé moře se zkušeným kapitánem, který vás doveze tam i nazpět. Barcelona nabízí skvělé možnosti, jak trávit své volné dovolenkové chvíle. Navštivte třeba impozantní obchodní centra El Corte či Maremagnum.

Mnohé sportovní fanoušky určitě nadchne možnost se podívat na vyhlášený stadion Nou Camp, kde se hraje ten nejlepší fotbal na světě. Vstupte na prázdné ochozy a vychutnejte si tu atmosféru, která je skryta v každičkém kousku a záhybu. Objevujte ta nejhezčí místa Barcelony a přesvědčte se, že tato destinace má svým návštěvníkům, co nabídnout. Barcelona je nejen rájem zamilovaných hrdliček, ale také skvělou volbou pro odpočinek lidí v pokročilém věku, nebo pro návštěvu rodin s dětmi. Skvělé jídlo, kultura a báječná místa k objevování.

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...