Dovolená na Kanárských Ostrovech v Puerto De La Cruz

pláž s palmouNa Kanárské ostrovy (Islas Canarias), na kterých přímořské letovisko Puerto de la Cruz leží, se dá vypravit jak v létě, tak také v zimě. Toto letovisko leží na ostrově Tenerife, jež je jeden z ostrovů. Puerto de la Cruz se nachází na severní straně Tenerife. Hlavním městem Tenerife je Santa Cruz a do Puerta de la Cruz se dá dorazit za půl hodiny. Pokud není dopravní špička. Celé Tenerife poskytuje 2 letiště (Tenerife Sur je větší) a kvalitní silnice, resp. dálnice, která pohodlně spojuje celý ostrov. Puerto de la Cruz je rušným přímořským letoviskem, tak jako mnoho jiných – spousta obchodů, hotelů, restaurací, kaváren a samozřejmě moře.

Na Tenerife je možné se vypravit v letní sezóně a kdykoli jindy. Počasí je víceméně stále konstantní, resp. teploty. Platí většinou – buď je hezky, nebo prší. Ale nic víc. Sníh je vidět jen na vrcholku Teide. Pue

rto de la Cruz

 je velmi pěkným městem, lze se ubytovat zcela v centru, nebo někde na okraji pro větší klid. Pláže jsou nezvykle černé kvůli sopečnému podloží a prachu. Ale to nijak nevadí.

I v zimním období se dá koupat a teploty šplhají i přes 25°C. Celkově ale platí, že severní část Tenerife, tedy i Puerto de la Cruz, je vždy trošku chladnější než jih. Rozdíl je okolo 2-3 stupňů. V létě však zde není žádné extrémní horko, teploty většinou o 4-6 stupňů vyšší než v zimě. Jet sem v zimě je zajímavý zážitek – všude vánoční výzdoba, ale venku pocitově letní teploty.

Co se cen týče, jsou poměrně srovnatelné jako u nás. Jen mléčné výrobky jsou výrazně dražší. VPuertu de la Cruz se dá pohodlně nakoupit, jsou zde 3 supermarkety. Příroda okolo je pozoruhodná a výhled na hory. Najdeme zde plno restaurací a často vás provozovatelé lákají přímo na ulici, že jejich restaurace je prostě nejlepší. Celkově patří Puerto de la Cruz k velmi příjemným letoviskům s pěkným počasím v zimě i v létě. V letním období zde může být poměrně dost rušno. Je také ideálním východiskem pro nejrůznější výlety po Tenerife, jehož příroda a hory jsou velmi lákavé a dálnice umožní pohodlnou cestu kamkoli po ostrově.

zp8497586rq

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...