Benefiční koncert pro oběti Sandy vydělal 450 milió

Páteční benefiční koncert pro oběti bouře Sandy, během kterého vystoupily známé popové hvězdy jako Christina Aguilera, Sting nebo Jon Bon Jovi, vynesl rekordní sumu 23 miliónů dolarů (asi 450 miliónů korun). Informoval o tom v neděli Červený kříž, který výtěžek z akce zinkasoval.

Na benefičním koncertě vystoupila také Christina Aguilera

FOTO: Jeff Haynes, Reuters

Hodinové vystoupení v Rockefellerově centru přenášela živě televize NBC. Diváci mohli své finanční dary ohlašovat po telefonu, on-line nebo posílat prostřednictvím SMS zpráv a podle Červeného kříže šlo o nejvýdělečnější benefiční akci tohoto druhu za posledních pět let.

„Jsme nesmírně vděční a dojatí tímto projevem podpory těm, kteří byli postiženi hurikánem Sandy,“ uvedla v neděli zástupkyně Červeného kříže Peggy Dyerová. „Předběžný výtěžek 23 miliónů dolarů ukazuje, že se Američané umějí v těžkých chvílích semknout.“

Peníze poputují na okamžitou pomoc lidem, kteří během katastrofy přišli o střechu nad hlavou. Dobročinná akce však vynesla jen zlomek z částky, která bude potřeba na nápravu škod. Celkem Sandy způsobila škody za více než 20 miliard dolarů.

Zdroj: ČTK

Najděte si dovolenou podle vlastních představ...